DISTRICTWISE AND CONSTITUENCYWISE LIST OF ELECTED ZILLA PARISHAD MEMBERS

ALONGWITH THEIR RESERVATION STATUS AND AFFILIATION.

Sl. No.

Name of the District

Zilla Prishad Constituency

 

Reservation Status

Name of the Elected Member

Party Affiliation

No.

Name

 

 

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

1.

ANGUL

1.

ANGUL

STW

Anjali Dehury

INC

 

 

2.

ANGUL

UR

Ranjit Samal

INC

 

 

3

ANGUL

UR

Benudhar Sahu

INC

 

 

4

ANGUL

SCW

Bishnupriya Naik

INC

 

 

5

ATHAMALLICK

SC

Basanta Kumar Mohanada

BJD

 

 

6

ATHAMALLICK

RW

Renubala Sahu

BJD

 

 

7

ATHAMALLICK

SC

AchYuta Naik

INC

 

 

8

KANIHA

UR

Nrusingha Charan Baral

BJP

 

 

9

KANIHA

UR

Debadatta Pradhan

INC

 

 

10

KANIHA

ST

Dinabandhu Kisan

BJP

 

 

11

KISHORENAGAR

ST

Timir Kumar Nayak

BJD

 

 

12

KISHORENAGAR

BCC

Bidyutlata Pradhan

BJD

 

 

13

KISHORENAGAR

BCCW

Gouri sahoo

BJD

 

 

14

CHHENDIPADA

UR

Padma Charan Majhi

INC

 

 

15

CHHENDIPADA

RW

Arati Garnaik

BJD

 

 

16

CHHENDIPADA

BCC

Raghunath sahu

INC

 

 

17

CHHENDIPADA

BCCW

Gelharani Garnaik

BJD

 

 

18

TALCHER

UR

Brajakishore Pradhan

INC

 

 

19

TALCHER

SCW

Sasmita Behera

INC

 

 

20

TALCHER

RW

Santilata Gadnayak

INC

 

 

21

TALCHER

BCCW

 Binapani Pradhan

BJP

 

 

22

PALLAHARA

BCC

Khirodri Behera

INC

 

 

23

PALLAHARA

BCC

Chitaranjan Pradhan

INC

 

 

24

PALLAHARA

BCC

Hari Prasad Pradhan

INC

 

 

25

BANARPAL

UR

Tirthabasi Sahu

INC

 

 

26

BANARPAL

UR

Chhabi Narayan Sahu

INC

 

 

27

BANARPAL

RW

Suruchi Singh

BJD

 

 

28

BANARPAL

SC

Santosh Kumar Naik

BJD

2.

BALASORE

1.

OUPADA

UR

Anil Kumar Mohapatra

BJD

 

 

2

OUPADA

SC

Gyanaranjan Sethi

INC

 

 

3

KHAIRA

UR

Gajendra Das

BJD

 

 

4

KHAIRA

BCC

Radhakanta Patra

BJD

 

 

5

KHAIRA

UR

Bishnupada Ghadei

INC

 

 

6

KHAIRA

UR

Rajendra Kumar Jena

INC

 

 

7

JALESWAR

UR

Sudhansu Sekhar Ghosh

BJP

 

 

8

JALESWAR

UR

Santanu Pattnaik

BJP

 

 

9

JALESWAR

RW

Moumita Pradhan

INC

 

 

10

JALESWAR

SC

Ajaya Dhal

BJD

 

 

11

NILAGIRI

ST

Dhaniram Singh

INC

 

 

12

NILAGIRI

ST

Udaya Narayan Khandei

BJP

 

 

13

NILAGIRI

BCCW

Labanya Behera

BJP

 

 

14

BASTA

UR

Nityananda Sahu

BJD

 

 

15

BASTA

UR

Mahadev Das

INC

 

 

16

BASTA

UR

Ajaya Kumar Sahu

INC

 

 

17

BASTA

RW

Kajal Rekha Singh

INC

 

 

18

BAHANAGA

RW

Jayantibala Mohapatra

INC

 

 

19

BAHANAGA

UR

Kamala Lochan Panda

INC

 

 

20

BAHANAGA

UR

Girish Chandra Das

INC

 

 

21

BALIAPALA

RW

Surekha Dey

INC

 

 

22

BALIAPALA

RW

Kalpana Panda

INC

 

 

23

BALIAPALA

SC

Girish Patra

INC

 

 

24

BALIAPALA

UR

Jagannath Biswal

INC

 

 

25

BALASORE

RW

Mayabati Das

Independent

 

 

26

BALASORE

SCW

Sunita Dalei

INC

 

 

27

BALASORE

STW

Binapani Singh

INC

 

 

28

BALASORE

UR

Sridhar Praharaj

INC

 

 

29

BALASORE

SC

Gouranga Behera

BJD

 

 

30

BHOGORAI

BCCW

Rukmini Chand

INC

 

 

31

BHOGORAI

BCC

Nisikanta Das

BJP

 

 

32

BHOGORAI

BCC

Ashish Kumar Mohanty

BJD

 

 

33

BHOGORAI

BCCW

Snehalata Mohanty

BJD

 

 

34

BHOGORAI

BCC

Sanjib Sahu

INC

 

 

35

BHOGORAI

BCC

Badal Senapati

BJD

 

 

36

REMUNA

ST

Gopinath Singh

BJP

 

 

37

REMUNA

STW

Susmita Singh

CPIM

 

 

38

REMUNA

BCCW

Prabhabati Das

IND

 

 

39

REMUNA

SC

Gobinda chandra Das

BJP

 

 

40

SIMULIA

BCC

Gobardhan Mohapatra

BJD

 

 

41

SIMULIA

BCC

Sarat Nayak

INC

 

 

42

SIMULIA

BCC

Gangadhar Jena

INC

 

 

43

SORO

SC

Karunakar Giri

INC

 

 

44

SORO

SCW

Manjulata Jena

INC

 

 

45

SORO

SCW

Chandrakanti Malik

INC

3.

BHADRAK

1

CHANDABALI

RW

Arati Barik

BJD

 

 

2

CHANDABALI

UR

Ramesh Nayak

INC

 

 

3

CHANDABALI

SC

Sanjay Das

INC

 

 

4

CHANDABALI

UR

Pratap Routray

BJD

 

 

5

CHANDABALI

RW

Manorama Lenka

BJD

 

 

6

TIHIDI

UR

Sudhansu Panigrahi

BJP

 

 

7

TIHIDI

UR

Bijay Nayak

BJD

 

 

8

TIHIDI

RW

Manjubala Das

INC

 

 

9

TIHIDI

SCW

Debaki Das

BJD

 

 

10

DHAMNAGAR

UR

Sarat Chandra Mohanty

BJP

 

 

11

DHAMNAGAR

SC

Nirakar Tarai

BJP

 

 

12

DHAMNAGAR

BCC

Ranjita Swain

BJP

 

 

13

DHAMNAGAR

BCCW

Jharana Rani Pothal

BJP

 

 

14

BONTH

STW

Rina Singh

BJD

 

 

15

BONTH

BCC

Bidyadhar Dhal

BJD

 

 

16

BONTH

SC

Ananta Gopal Das

INC

 

 

17

BASUDEVPUR

BCC

Prabhat Barik

INC

 

 

18

BASUDEVPUR

SC

Ghanashyam Malik

BJD

 

 

19

BASUDEVPUR

BCCW

Julia Nayak

INC

 

 

20

BASUDEVPUR

BCCW

Jogamaya Giri

INC

 

 

21

BASUDEVPUR

BCC

Ramesh Chandra Bal

INC

 

 

22

BHANDARIPOKHARI

BCC

Raghunath Das

BJD

 

 

23

BHANDARIPOKHARI

UR

Subrat Kumar Das

INC

 

 

24

BHANDARIPOKHARI

RW

Madhusmita Tripathy

INC

 

 

25

BHADRAK

UR

Jagannath Swain

BJD

 

 

26

BHADRAK

UR

Asit Kumar Panigrahi

BJD

 

 

27

BHADRAK

UR

Purnachandra Das

BJD

 

 

28

BHADRAK

SCW

Manasi Sethi

BJD

4

BARAGARH

1

ATABIRA

BCC

Sri Chittaranjan Bhoi

BJP

 

 

2

ATABIRA

ST

Sri Gatikrushna Behera

BJP

 

 

3

ATABIRA

SCW

Smt. Rita Dansena

BJD

 

 

4

ATABIRA

UR

Sri K.Bharaprasad

Independent

 

 

5

AMBOBHONA

ST

Sri Benudhar Bhoi

BJD

 

 

6

AMBOBHANA

UR

Sri Drupada Patra

BJP

 

 

7

GAISILET

BCC

Sri Ghanasyam Sahu

BJP

 

 

8

GAILILET

ST

Sri Rama Krushna Bariha

INC

 

 

9

JHARABANDHA

RW

Kumari Basanti Kumbhar

BJD

 

 

10

JHARABANDHA

UR

Sri Harihara Sahu

BJP

 

 

11

PAIKAMAL

UR

Sri Girish Kumar Dansana

BJD

 

 

12

PAIKAMAL

UR

Sri Balaram Sahu

BJD

 

 

13

PAIKAMAL

RW

Smt. Padmini Bhoi

BJP

 

 

14

BARAGARH

UR

Sri Janakdhari Sahu

INC

 

 

15

BARAGARH

UR

Sri Jayadev Gartia

INC

 

 

16

BARAGARH

UR

Sri Soubhagya Ranjan Nayak

BJD

 

 

17

BARAGARH

ST

Sri Bhubana Majhi

INC

 

 

18

BARAPALI

SC

Smt. Jangyasini Seth

INC

 

 

19

BARAPALI

BCCW

Kumari Bhagyabati Pradhan

INC

 

 

20

BARAPALI

RW

Smt. Nalini Padhan

Independent

 

 

21

BIJEPUR

SC

Sri Rohita Luha

INC

 

 

22

BIJEPUR

SC

Smt. Sunafula Seth

BJP

 

 

23

BIJEPUR

SCW

Smt. Anjali Seth

INC

 

 

24

BHATLI

SCW

Smt. Padmabati Seth

INC

 

 

25

BHATLI

BCCW

Smt. Pramodini Sahu

INC

 

 

26

BHEDEN

BCC

Sri Hemsagar Pradhan

BJD

 

 

27

BHEDEN

SC

Sri Alekh Behera

BJD

 

 

28

BHEDEN

STW

Smt. Jayakanti Naik

BJD

 

 

29

RAJBORASAMBAR

BCC

Sri Gokulananda Meher

INC

 

 

30

RAJBORASAMBAR

STW

Smt. Saraswati Bariha

BJP

 

 

31

RAJBORASAMBAR

BCC

Sri Tikeswar Meher

INC

 

 

32

SOHELA

BCC

Sri Dolamani Patel

INC

 

 

33

SOHELA

STW

Smt. Chandrakanti Bariha

INC

 

 

34

SOHELA

BCCW

Smt. Santoshini Nayak

BJP

5

BOUDH

1

KANTAMAL

UR

Dibyasankar Rout

Independent

 

 

2

KANTAMAL

BCC

Kedarnath Sahu

BJD

 

 

3

KANTAMAL

SCW

Allhadini Mahalik

BJD

 

 

4

BOUDH

UR

Kanhei Charan Danga

INC

 

 

5

BOUDH

STW

Usharani Mallik

INC

 

 

6

BOUDH

SC

Tripurari Behera

BJD

 

 

7

HARABHANGA

BCCW

Jhunu Karna

INC

 

 

8

HARABHANGA

UR

Akhaya Sahu

BJD

 

 

9

HARABHANGA

BCC

Alekha Pradhan

BJD

6

BALANGIR

1

AGALPUR

BCCW

Rina Pradhan

INC

 

 

2

AGALPUR

BCC

 Baisakhu Patel

BJP

 

 

3

KHAPRAKHOL

BCC

Satyanarayan Meher

BJP

 

 

4

KHAPRAKHOL

BCC

Prsant Kumar Meher

BJP

 

 

5

GUDBHELA

SC

Moha Nag

INC

 

 

6

GUDBHELA

ST

Ghanashyam Pradhan

INC

 

 

7

TITILAGARGH

BCCW

Mamata Behera

BJD

 

 

8

TITILAGARGH

UR

Tarani kUmar Sahu

BJD

 

 

9

TITILAGARGH

STW

Rina Bhoi

BJD

 

 

10

TUREKELA

UR

Kaushika Meher

INC

 

 

11

TUREKELA

BCCW

Mina Meher

INC

 

 

12

DEOGAON

UR

Gopal Chandra Mishra

BJD

 

 

13

DEOGAON

RW

 Rina Meher

INC

 

 

14

PATNAGARH

UR

Karam Singh saraf

BJP

 

 

15

PATNAGARH

UR

Shib Narayan Purohit

BJP

 

 

16

PATNAGARH

UR

Kailash Chandra Meher

BJP

 

 

17

PUINTALA

SC

Prahlad Suna

BJD

 

 

18

PUINTALA

RW

Bhanumati Rout

BJD

 

 

19

PUINTALA

UR

Siba Dutta Mishra

BJD

 

 

20

BALANGIR

ST

Satyanarayan Bhoi

BJP

 

 

21

BALANGIR

SC

Narendra Suna

BJD

 

 

22

BANGOMUNDA

BCC

Debadutta Saraf

INC

 

 

23

BANGOMUNDA

UR

Jagannath Jain

BJP

 

 

24

BELAPADA

RW

Sujata Panigrahi

BJD

 

 

25

BELAPADA

BCC

Chandrabhanu Meher

BJD

 

 

26

BELAPADA

BCCW

Bindumati sahu

BJD

 

 

27

MURIBAHAL

BCC

Santanu Ku. Naik

BJP

 

 

28

MURIBAHAL

ST

Iswar Bhoi

INC

 

 

29

MURIBAHAL

STW

Saraswati Majhi

INC

 

 

30

SAINTALA

SCW

Jharana Rani Mahanand

BJD

 

 

31

SAINTALA

ST

Gunasagar Majhi

INC

 

 

32

SAINTALA

ST

Santosh Jani

INC

 

 

33

LOISINGHA

SCW

Damayanti Naik

INC

 

 

34

LOISINGHA

STW

Bhagwati Dharua

BJP

7

CUTTACK

1

ATHAGARH

UR

Nrusingha Mohaptara

BJD

 

 

2

ATHAGARH

BCC

Pradip Biswal

BJD

 

 

3

ATHAGARH

ST

Urmila Behera

BJD

 

 

4

CUTTACK SADAR

SCW

Kanakalata Behera

BJD

 

 

5

CUTTACK SADAR

BCC

Rajanikanta Sahoo

BJD

 

 

6

CUTTACK SADAR

UR

Surendranath Behera

BJD

 

 

7

CUTTACK SADAR

BCC

Satya Jena

BJD

 

 

8

KANTAPADA

BCCW

Srimayee Patra

BJD

 

 

9

KANTAPADA

UR

Sarojini Mishra

BJD

 

 

10

TANGI CHOUDWAR

BCCW

Anita Nayak

BJD

 

 

11

TANGI CHOUDWAR

UR

Sankarsana Nayak

BJD

 

 

12

TANGI CHOUDWAR

STW

Mami Sayan

BJD

 

 

13

TANGI CHOUDWAR

SCW

Nayan Behera

BJD

 

 

14

TIGIRIA

UR

Akshyaa Mallik

BJD

 

 

15

TIGIRIA

UR

Bhagirati Nanda

BJD

 

 

16

NARASINGPUR

RW

Sabita Pradhan

BJD

 

 

17

NARASINGPUR

RW

Minati Rout

BJD

 

 

18

NARASINGPUR

UR

Kishore Chandra Mishr

BJD

 

 

19

NARASINGPUR

UR

Manmohan Nayak

BJD

 

 

20

NIALI

UR

Benudhar Swain

INC

 

 

21

NIALI

SC

Susil Kumar Bhoi

BJD

 

 

22

NIALI

SC

Anadi Bhoi

INC

 

 

23

NIALI

BCC

Sudarsana Routrai

INC

 

 

24

NISCHINTAKOILI

UR

Jayanti Bhuyan

INC

 

 

25

NISCHINTAKOILI

UR

Anata Kar

BJD

 

 

26

NISCHINTAKOILI

BCC

Prakash Chandra Sahoo

BJD

 

 

27

NISCHINTAKOILI

BCCW

Sabita Das

BJD

 

 

28

NISCHINTAKOILI

RW

Gitanjali Parija

Independent

 

 

29

BADAMBA

UR

Raghupati Mohanty

BJD

 

 

30

BADAMBA

SCW

Prabita Mallik

BJD

 

 

31

BADAMBA

BCC

Panchanan Swain

BJD

 

 

32

BARABGA

BCC

Ajaya Kumar Muduli

BJP

 

 

33

BARABGA

RW

Laxmi Bilasini Biswal

BJD

 

 

34

BANKI

UR

Netrananda Choudhury

INC

 

 

35

BANKI

UR

Jiten Kumar Chhotray

BJD

 

 

36

BANKI

RW

Saraswati Panda

BJD

 

 

37

BANKIDAMAPADA

SC

Pranab Kishore Patel

BJD

 

 

38

BANKIDAMAPADA

SCW

Lily Behera

BJD

 

 

39

MAHANGA

BCC

Jitendra Behera

INC

 

 

40

MAHANGA

SC

Suresh Kumar Jena

BJD

 

 

41

MAHANGA

BCCW

Bharati Singh

BJD

 

 

42

MAHANGA

SC

Chandrasekhar Samal

INC

 

 

43

SALEPUR

BCCW

Laxmipriya Sahoo

BJD

 

 

44

SALEPUR

RW

Milirani Bose

BJD

 

 

45

SALEPUR

SC

Sangram Keshari Behera

BJD

 

 

46

SALEPUR

UR

Gita Das

BJD

8

DHENKANAL

1

ODAPADA

UR

Ramesh Chandra Sahoo

INC

 

 

2

ODAPADA

RW

Rebati Behera

INC

 

 

3

ODAPADA

ST

Nbin Dehury

INc

 

 

4

KANKADAHAD

UR

Krushna Chandra Sahoo

BJP

 

 

5

KANKADAHAD

UR

Nauri Singh

INC

 

 

6

KANKADAHAD

RW

Sharmistha Baral

INC

 

 

7

KAMAKHYANAGAR

SC

Mamatanjali Behera

INC

 

 

8

KAMAKHYANAGAR

ST

Hemanta Padhan

BJD

 

 

9

KAMAKHYANAGAR

SCW

Abanti Sethi

INC

 

 

10

GANDIA

SC

Sudhakar Behera

BJP

 

 

11

GANDIA

UR

Ranjan Kumar Nanda

SAMAJWADI

 

 

12

GANDIA

UR

Sangram Keshari Satpathy

INC

 

 

13

GANDIA

UR

Sajalendra Jena

BJP

 

 

14

DHENKANAL SADAR

RW

Ratnaprava Panda

BJP

 

 

15

DHENKANAL SADAR

SC

Alekh Sethi

BJP

 

 

16

DHENKANAL SADAR

SCW

Khulana Behera

BJP

 

 

17

DHENKANAL SADAR

BCC

Jayakrushna Jena

INC

 

 

18

PARJANG

STW

Mamata Khatua

INC

 

 

19

PARJANG

BCC

Bhuban Mohan Nayak

INC

 

 

20

PARJANG

BCC

Laxmidhar Sahu

INC

 

 

21

BHUBAN

BCCW

Sipra Baral

BJD

 

 

22

BHUBAN

STW

Jamuna Tudu

BJD

 

 

23

BHUBAN

BCCW

Susama Das

BJP

 

 

24

HINDOL

BCC

Gopal Chandra Sahu

BJD

 

 

25

HINDOL

BCCW

Pragyan Parimita Samal

INC

 

 

26

HINDOL

BCC

Bijay Kumar Gadnayak

BJD

 

 

27

HINDOL

UR

Sabita Pattnaik

BJD

9.

DEOGARH

1

TILEIBANI

UR

Ganesh Prasad Nayak

BJP

 

 

2

TILEIBANI

UR

Jogesh Pradhan

INC

 

 

3

BARKOT

BCCW

Rink Sahu

NC

 

 

4

BARKOT

BCC

Fakir Mohan Pradhan

BJP

 

 

5

BARKOT

ST

Bidyadhar Pradhan

BJP

 

 

6

REAMAL

SCW

Rintanjali Hati

BJP

 

 

7

REAMAL

STW

Ketaki Pradhan

BJP

10

GAJAPATI

1

KASINAGAR

ST

 Chaitanya sabar

INC

 

 

2

KASINAGAR

UR

 Chitri Simadri

BJD

 

 

3

GUMA

BCCW

Binaya Kumari Lima

Independent

 

 

4

GUMA

ST

Kirtana Sabar

INC

 

 

5

NUAGADA

ST

Labina Raiti

INC

 

 

6

PARALAKHEMUNDI

SCW

 Nirmala Paspuredi

INC

 

 

7

PARALAKHEMUNDI

BCC

 Y. Rama Chandra Rao

INC

 

 

8

MOHANA

BCCW

 Bijayalaxmi Sahu

INC

 

 

9

MOHANA

ST

Rajib Malik

INC

 

 

10

MOHANA

ST

Rama Majhi

INC

 

 

11

RAMGIRI UDAYAGIRI

STW

Fulamani Raiti

BJP

 

 

12

RAMGIRI UDAYAGIRI

STW

Chandrama Karji

BJP

 

 

13

RAYAGADA

STW

Hemanti Sabar

BJP

 

 

14

RAYAGADA

BCC

Bhagabata Paika

BJP

11

GANJAM

1

ASKA

RW

Madhyumita Rout

INC

 

 

2

ASKA

UR

Narayan Behera

INC

 

 

3

ASKA

UR

Rajesh Kumar Pattnaik

BJP

 

 

4

ASKA

RW

Sujata Parida

BJD

 

 

5

KABISURYANAGAR

UR

Niranjan sahu

BJD

 

 

6

KABISURYANAGAR

UR

Baikunthanath Jena

BJD

 

 

7

KABISURYANAGAR

UR

Surath Chandra Pradhan

BJD

 

 

8

KUKUDAKHANDI

RW

Lili Sangram Singh

BJD

 

 

9

KUKUDAKHANDI

RW

Namita Patra

BJD

 

 

10

KUKUDAKHANDI

UR

Prafulla Ku. Choudhury

BJD

 

 

11

KHALIKOT

UR

Srinibas Pradhan

BJD

 

 

12

KHALIKOT

SCW

Bharati Sethi

BJD

 

 

13

KHALIKOT

UR

Raj Kishore Satpathy

BJD

 

 

14

GANJAM

UR

P.Harikrushna Reddy

CPIM

 

 

15

GANJAM

UR

Goutam Palai

INC

 

 

16

CHIKITI

RW

E.Padmabati

BJD

 

 

17

CHIKITI

UR

Ashok Kumar Dalai

BJD

 

 

18

CHIKITI

RW

V.Lakshmi Reddy

INC

 

 

19

CHHATRAPUR

UR

N.Girija Prasad Reddy

Independent

 

 

20

CHHATRAPUR

UR

Kailash Chandra Palai

Independent

 

 

21

CHHATRAPUR

UR

Suryanarayan Pattnaik

BJD

 

 

22

JAGANNATH PRASAD

STW

J.Sabitri Pradhan

BJD

 

 

23

JAGANNATH PRASAD

RW

Mamata Behera

BJD

 

 

24

JAGANNATH PRASAD

UR

Pratap Chandra Panda

INC

 

 

25

DIGAPAHANDI

RW

Gayatri Mahakud

BJD

 

 

26

DIGAPAHANDI

UR

Gopal Chandra Sahu

BJD

 

 

27

DIGAPAHANDI

UR

Budinkailu Krishna Rao Subudhi

BJD

 

 

28

DIGAPAHANDI

RW

Kuni choudhury

BJD

 

 

29

DHARAKOT

UR

Sanjukta Bebarta

BJP

 

 

30

DHARAKOT

SC

Pratap Nayak

Independent

 

 

31

DHARAKOT

UR

Arsul Patra

INC

 

 

32

PATRAPUR

SC

Koramani Sethi

INC

 

 

33

PATRAPUR

UR

Santosh Kumar Patra

BJD

 

 

34

PATRAPUR

UR

Krushna Chandra Dhyansamantaray

INC

 

 

35

PURUSOTTAMPUR

BCC

P.Narayan Rao

BJD

 

 

36

PURUSOTTAMPUR

BCC

Dinabandhu Padhiali

BJD

 

 

37

PURUSOTTAMPUR

SCW

Anusaya Behura

BJD

 

 

38

POLSARA

BCC

Pramod Kumar Jena

INC

 

 

39

POLSARA

UR

Rajendra Patra

INC

 

 

40

POLSARA

SC

Satrughna Nayak

INC

 

 

41

BUGUDA

BCCW

Bijaylakshmi Bhol

 INC

 

 

42

BUGUDA

BCC

Biraja Mohini Nayak

BJD

 

 

43

BUGUDA

SC

Debaraj Behera

BJD

 

 

44

BEGUNIAPADA

BCCW

Pratima Rout

BJD

 

 

45

BEGUNIAPADA

SC

Jagannath Sethi

BJD

 

 

46

BEGUNIAPADA

SC

Kasinath Behera

INC

 

 

47

BELAGUNTHA

BCCW

Pramodini Khandual

INC

 

 

48

BELAGUNTHA

BCC

K.Krushnamurty Patra

INC

 

 

49

BELAGUNTHA

BCC

Magata Dalabehera

BJD

 

 

50

BHANJANAGAR

BCCW

Jhuna Pradhan

BJD

 

 

51

BHANJANAGAR

BCC

Narasingh Pradhan

BJD

 

 

52

BHANJANAGAR

BCC

Arupama Sahu

BJD

 

 

53

RANGEILUNDA

SC

Dharanidhar Behera

BJD

 

 

54

RANGEILUNDA

BCCW

P.Kamala Reddy

BJD

 

 

55

RANGEILUNDA

SC

Kamaraju Sethi

BJD

 

 

56

SERAGARH

SC

Mochia Sethi

BJD

 

 

57

SERAGARH

SCW

Rina Sethi

BJD

 

 

58

SERAGARH

BCC

Bipin Bihari Patra

BJD

 

 

59

SANAKHEMUNDI

ST

Dambarudhar Mandal

BJD

 

 

60

SANAKHEMUNDI

BCCW

Banita Pradhan

BJD

 

 

61

SANAKHEMUNDI

BCC

Surendra Swain

BJD

 

 

62

SANAKHEMUNDI

BCC

Babita Swain

Independent

 

 

63

SORADA

SCW

Puspanjali Naik

INC

 

 

64

SORADA

ST

Dwitikrushna Malik

INC

 

 

65

SORADA

STW

Gitanjali Sabar

BJP

 

 

66

SORADA

SCW

Mini Nayak

BJP

 

 

67

HINJILIKATU

BCC

D.Krushnamurty Dora

BJD

 

 

68

HINJILIKATU

BCCW

Rashmita Dalai

BJD

 

 

69

HINJILIKATU

UR

Gandhi Charan Panda

BJD

12

JAJPUR

1

KORAI

ST

Hadibandhu Jena

INC

 

 

2

KORAI

UR

Damodar Dobei

INC

 

 

3

KORAI

RW

Pramila Sahu

INC

 

 

4

DASARATHPUR

UR

Adikanda Sandhibigraha

BJD

 

 

5

DASARATHPUR

UR

Rabindra Kumar Nayak

BJD

 

 

6

DASARATHPUR

UR

Prafulla Nayak

INC

 

 

7

DASARATHPUR

UR

Ranjan Prusty

INC

 

 

8

DANAGADI

SC

Maheswar Guru

BJD

 

 

9

DANAGADI

BCC

Madan Mohan Sahu

BJD

 

 

10