Member Zilla Parishad

District-wise and Constituency-wise list of elected Zilla Parishad Members along with their reservation Status and Party affiliation
        No. Name      
  ANGUL     1 ANGUL SC Biren Naik I.N.C.
  Name of the District     Zilla Parishad Constituency Reservation Status Name of the Elected Member Party Affiliation
    No. Name      
1     2 3 4 5 6
1 ANGUL     1 ANGUL SC Biren Naik I.N.C.
        2 ANGUL BCC Prasant Kumar Prusty B.J.P.
        3 ANGUL RW Upasi Seth B.J.D
        4 ANGUL UR Raj Kishore Pradhan I.N.C.
        5 ATHAMALLICK UR Mahendra Moharana I.N.C.
        6 ATHAMALLICK BCC Bharat Chandra Sahu B.J.D.
        7 ATHAMALLICK STW Dharitri Nayak B.J.D.
        8 KANIHA SCW Sarojini Sethi I.N.C.
        9 KANIHA BCCW Amulya Sahu I.N.C.
        10 KANIHA UR Ashok Kumar Mohanty B.J.P.
        11 KISHORENAGAR RW Satyabhama Sahu I.N.C.
        12 KISHORENAGAR ST Akshaya Patra B.J.P.
        13 KISHORENAGAR ST Pitabas Pradhan I.N.C.
        14 CHHENDIPADA BCCW Anjali Sahu B.J.D.
        15 CHHENDIPADA BCC Kalakar Sahu I.N.C.
        16 CHHENDIPADA SC Sushil Kumar Naik I.N.C.
        17 CHHENDIPADA SC Binod Bihari Naik B.J.D
        18 TALCHER BCCW Mandodari Sahu I.N.C.
        19 TALCHER BCC Braja Kishore Pradhan I.N.C.
        20 TALCHER BCC Digambar Garhnayak I.N.C.
        21 TALCHER UR Raj Kishore Sahu I.N.D.
        22 PALLAHARA SCW Soudamini Sethi B.J.P
        23 PALLAHARA UR Santosh Kumar Dehury B.J.P
        24 PALLAHARA UR Prasanna Kumar Sahu B.J.P
        25 BANARPAL RW Gitanjali Pradhan B.J.D.
        26 BANARPAL UR Baruna Kumar Sahu B.J.D
        27 BANARPAL UR Binod Bihari Singh B.J.D.
        28 BANARPAL RW Pratima Sahu B.J.D.
2 BALASORE     1 OUPADA BCC Anirudha Biswal I.N.C.
        2 OUPADA UR Jogananda Dash C.P.I.M.
        3 KHAIRA SCW Jayanti Das B.J.D.
        4 KHAIRA RW Jayanti Mahala B.J.D.
        5 KHAIRA BCC Subash Chandra Pradhan B.J.D.
        6 KHAIRA SC Gadadhar Das B.J.D
        7 JALESWAR BCCW Mamata Ghosh Ind
        8 JALESWAR STW Ludi Kishku B.J.P
        9 JALESWAR UR Dhruba Charan Pal I.N.C.
        10 JALESWAR UR Pranakrushna Panda I.N.C.
        11 NILAGIRI BCCW Sarathi Das I.N.C.
        12 NILAGIRI ST Jayaram Singh I.N.C.
        13 NILAGIRI ST Gour Mohan Singh B.J.D.
        14 BASTA RW Diptendubala Biswal B.J.D
        15 BASTA STW Debika Soren B.J.D.
        16 BASTA UR Subrata Kumar Dasmahapatra B.J.D.
        17 BASTA UR Har Gopal Singh B.J.D.
        18 BAHANAGA BCC Ajaya Biswal B.J.P
        19 BAHANAGA BCCW Urmila Nayak I.N.C.
        20 BAHANAGA BCC Nirakar Rout B.J.D.
        21 BALIAPALA SC Nisakar Sethi I.N.C.
        22 BALIAPALA BCC Purusottam Behera B.J.P
        23 BALIAPALA BCC Ajaya Kumar Sahu B.J.P
        24 BALIAPALA BCCW Parameswari Sahoo B.J.D
        25 BALASORE BCC Ranjan Kumar Pradhan O.G.P
        26 BALASORE ST Ramachandra Khillar B.J.P
        27 BALASORE BCC Gouri Kumar Rout B.J.D
        28 BALASORE RW Latika Rana B.J.D.
        29 BALASORE UR Binod Pani B.J.D.
        30 BHOGARAI UR Dibendu Panigrahi I.N.C.
        31 BHOGARAI RW Jayanti Mishra B.J.P
        32 BHOGARAI UR Ashis Kumar Mohanty B.J.D
        33 BHOGARAI UR Sushripada Panda B.J.D.
        34 BHOGARAI RW Laxmipriya Parida B.J.D.
        35 BHOGARAI SC Pradeep Kumar Behera B.J.D.
        36 REMUNDA SCW Anita Das B.J.P
        37 REMUNDA SC Tarun Kumar Das I.N.C.
        38 REMUNDA UR Rama Narayan Satpathy I.N.C.
        39 REMUNDA UR Madan Mohan Dutta B.J.P
        40 SIMULIA SC Diganta Behera B.J.D.
        41 SIMULIA SCW Laxmipriya Sethi B.J.D.
        42 SIMULIA SC Debendra Jena I.N.C.
        43 SORA RW Manjubala Mohanty I.N.C.
        44 SORA UR Satya Narayan Mohapatra I.N.C.
        45 SORA UR Sanjay Kumar Barik I.N.C
3 BHADRAK     1 CHANDABALI BCC Suresh Sahoo B.J.P
        2 CHANDABALI BCC Naresh Chandra Nayak I.N.C.
        3 CHANDABALI BCCW Sulochana Nayak I.N.C.
        4 CHANDABALI BCCW Jayanti Majhi B.J.D.
        5 CHANDABALI BCC    
        6 TIHIDI SCW Sabitri Behera B.J.P
        7 TIHIDI BCCW Aprna Swain B.J.D.
        8 TIHIDI BCC Shyam Sundar Parida I.N.C.
        9 TIHIDI BCC Bijay Kumar Nayak B.J.D.
        10 DHAMNAGAR UR Sarat Mohanty B.J.P.
        11 DHAMNAGAR RW Bimala Nayak B.J.D.
        12 DHAMNAGAR UR Harekrushna Padhi B.J.D.
        13 DHAMNAGAR SC Ganesh Das B.J.D.
        14 BANTHA UR Debendra Tripathy B.J.D.
        15 BANTHA RW Abanti Mandal I.N.C.
        16 BANTHA UR Harmohan Behera I.N.C.
        17 BASUDEVPUR UR Prasanta Nayak B.J.D.
        18 BASUDEVPUR RW Anjalibala Nayak B.J.D.
        19 BASUDEVPUR UR Subash Chandra Barik B.J.D.
        20 BASUDEVPUR SC Dolagobinda Mallik I.N.C.
        21 BASUDEVPUR UR Kanhu Charan Nayak B.J.D.
        22 BHANDARIPOKHARI SCW Rukmani Das B.J.D.
        23 BHANDARIPOKHARI RW Sabita Chand I.N.C.
        24 BHANDARIPOKHARI SC Gagan Bihari Sethi B.J.D.
        25 BHADRAK UR Jagannath Swain B.J.D.
        26 BHADRAK SC Sanjib Ku.Jena B.J.D.
        27 BHADRAK STW Basanti Mandal B.J.D.
        28 BHADRAK UR Purna chandra Das B.J.D.
4 BARAGARH     1 ATABIRA SC Milan Seth B.J.P
        2 ATABIRA BCC Ranajit Sahu I.N.C.
        3 ATABIRA UR Surendra Naik I.N.C.
        4 ATABIRA BCCW Diptimayee Sahu I.N.C.
        5 AMBABHONA SCW Soudamini Das B.J.D.
        6 AMBABHONA BCCW Pravasini Pradhan I.N.C.
        7 GAISILET STW Ambika Bariha I.N.C.
        8 GAISILET UR Arabinda Panda B.J.P
        9 JHARABANDHA BCC Biradaitya Sahu I.N.C.
        10 JHARABANDHA STW Lata Sidar I.N.C.
        11 PAIKAMAL BCC Manoj Barik I.N.C
        12 PAIKAMAL BCCW Annapurna Patel I.N.C.
        13 PAIKAMAL BCC Chandulal Pradhan I.N.C
        14 BARAGARH BCC Pandab Karna I.N.C.
        15 BARAGARH RW Surekha Gartia I.N.C.
        16 BARAGARH BCC Subhendu Sahu I.N.C.
        17 BARAGARH SC Gunanidhi Chhuria I.N.C.
        18 BARAPALI RW Ahalya Meher I.N.C.
        19 BARAPALI UR Kishore Dafadar I.N.C.
        20 BARAPALI SC Adikanda Kunar B.J.D.
        21 BIJEPUR UR Kishore Kumar Meher I.N.C.
        22 BIJEPUR RW Kalyani Mishra I.N.C.
        23 BIJEPUR UR Sudam Sahu B.J.P
        24 BHATLI UR Gouri Sankar Mishra I.N.C.
        25 BHATLI ST Dilip Singh I.N.D.
        26 BHEDEN SCW Ahalya Barik I.N.C.
        27 BHEDEN RW Lata Biswal I.N.C.
        28 BHEDEN UR Sudhansu Mishra I.N.C.
        29 RAJABORASAMBAR ST Manoranjn Singh Bariha I.N.C.
        30 RAJABORASAMBAR UR Kapilendra Purohit B.J.P.
        31 RAJABORASAMBAR STW Madhabi Bhoi B.J.P.
        32 SOHELA ST Lokeswar Singh Bariha B.J.P
        33 SOHELA SC Jaya Prakash Suna B.J.D.
        34 SOHELA ST Ashok Behera B.J.P.
5 BOUDH     1 KANTAMAL BCC Alaka Sundari Pradhan I.N.C.
        2 KANTAMAL UR Krushna Chandra Kanhar B.J.D.
        3 KANTAMAL UR Dhruba Charan Pradhan I.N.C.
        4 BOUDH UR Kanhai Charan Danga O.G.P.
        5 BOUDH SCW Manjulata Mahananda B.J.D.
        6 BOUDH BCCW Sumati Das I.N.D.
        7 HARABHANGA SC Debarchana Behera B.J.D.
        8 HARABHANGA BCC Susanta Kumar Pradhan I.N.D.
        9 HARABHANGA STW Basanti Mallick I.N.C.
6 BALANGIR     1 AGALPUR UR Prasanta Bhoi O.G.P.
        2 AGALPUR RW Sulata Purohit B.J.P.
        3 KHAPRAKHOL BCC Pradeep Kumar Barik I.N.C.
        4 KHAPRAKHOL STW Karpur Dei Bariha B.J.P.
        5 GUDBHELA ST Akhaya Kumar Bhoi I.N.C.
        6 GUDBHELA SCW Kamala Nanda B.J.P.
        7 TITILAGARH ST Tejraj Majhi I.N.C.
        8 TITILAGARH BCCW Jaya Nayak I.N.C.
        9 TITILAGARH UR Tulasiram Sahu I.N.C.
        10 TUREKELA BCCW Himadri Sahu I.N.C.
        11 TUREKELA SC Yudhisthir Sipka I.N.C.
        12 DEOGAON ST Ashok Kumar Bhoi I.N.C.
        13 DEOGAON SC Tarakanta Bag I.N.C.
        14 PATNAGARH STW Tapaswini Kuanr B.J.P.
        15 PATNAGARH BCC Ramesh Meher I.N.D
        16 PATNAGARH BCCW Dalimba Meher I.N.C.
        17 PUINTALA UR Siba Dutta Mishra B.J.D
        18 PUINTALA BCC Lal Bihari Kheti I.N.C.
        19 PUINTALA BCC Dagara Sahu B.J.D.
        20 BALANGIR BCC Ghasiram Behera I.N.C.
        21 BALANGIR STW Brundabati Behera I.N.C.
        22 BANGOMUNDA SCW Bandana Bag I.N.C.
        23 BANGOMUNDA BCCW Hena Kumari Behera B.J.D.
        24 BELPADA BCC Kalakanhu Meher B.J.P.
        25 BELPADA ST Basanta Majhi I.N.C.
        26 BELPADA UR Santanu Kumar Naik B.J.P.
        27 MURIBAHAL RW Kunti Banchhor B.J.P.
        28 MURIBAHAL SC Dhubaleswar Luha B.J.P.
        29 MURIBAHAL UR Hansraj Jain I.N.C.
        30 SAINTALA ST Kirti Chandra Majhi I.N.C.
        31 SAINTALA UR Biradhi Chandra Jain I.N.C.
        32 SAINTALA RW Puspanjali Joshi I.N.C
        33 LOISINGHA UR Giridhari Pati B.J.D.
        34 LOISINGHA UR Bhagirathi Tripathy B.J.P.
7 CUTTACK     1 ATHAGARH UR Prasanta Kumar Srichanda Ray B.J.D.
        2 ATHAGARH UR Pradeep Biswal B.J.D.
        3 ATHAGARH RW Nirupama Bhanj B.J.D.
        4 CUTTACK SADARA UR Khirod Dalai B.J.P.
        5 CUTTACK SADARA UR Manas Ranjan Pradhan I.N.C.
        6 CUTTACK SADARA SC Gobinda Das I.N.D
        7 CUTTACK SADARA RW Sandhyarani Das B.J.D.
        8 KANTAPADA UR Sarojini Mishra B.J.D.
        9 KANTAPADA SCW Mamata Mallick B.J.D.
        10 TANGI CHOUDWAR UR Prasanta Behera I.N.D.
        11 TANGI CHOUDWAR RW Charulata Praharaj B.J.P.
        12 TANGI CHOUDWAR UR Hemanta Sahu B.J.P.
        13 TANGI CHOUDWAR UR Rasananda Pratap B.J.D
        14 TIGIRIA RW Rasamanjari Debi B.J.D.
        15 TIGIRIA UR Mehabub Ahemad Khan I.N.D.
        16 NARASINGPUR UR Naran Nayak B.J.D.
        17 NARASINGPUR SC Rasananda Majhi B.J.D.
        18 NARASINGPUR SC Kailash Chandra Khatua B.J.P
        19 NARASINGPUR BCC Manoj Kumar Nayak B.J.D.
        20 NIALI BCCW Sumitra Parida B.J.D.
        21 NIALI BCCW Soudamini Routray B.J.D.
        22 NIALI BCC Subhendra Parida B.J.D.
        23 NIALI SCW Diptirekha Bhoi B.J.D.
        24 NISCHINTAKOILI BCCW Annapurna Swain B.J.D.
        25 NISCHINTAKOILI BCC Dharanidhar Nayak O.G.P.
        26 NISCHINTAKOILI SC    
        27 NISCHINTAKOILI SC Bijay Kumar Malik B.J.D.
        28 NISCHINTAKOILI BCC Dillip Kumar Biswal B.J.D.
        29 BADAMBA BCCW Dalli Sahoo B.J.D.
        30 BADAMBA BCC Bibekananda Malik B.J.D.
        31 BADAMBA STW Pratima Behera B.J.D.
        32 BARANGA SCW Sujata Mandal B.J.D.
        33 BARANGA BCC Deb Prasad Pradhan B.J.D.
        34 BANKI BCC Kanhu Charan Singh B.J.D.
        35 BANKI BCCW Raju Paikera I.N.C.
        36 BANKI BCC Gatikrushna Swain B.J.D.
        37 BANKIDAMAPADA UR Fakir Charan Dash I.N.D.
        38 BANKI-DAMAPADA ST Pranakrushna Naik I.N.D.
        39 MAHANGA RW Swarnalata Kar B.J.D.
        40 MAHANGA UR Krushna Kumar Mishra B.J.D.
        41 MAHANGA SC Madan Sundar Sethi B.J.D.
        42 MAHANGA RW Bidulata Pradhan B.J.D.
        43 SALEPUR UR Bijan Satapathy I.N.C.
        44 SALEPUR UR Krushna Ranjan Lenka B.J.D.
        45 SALEPUR RW Pramila Mohapatra I.N.C.
        46 SALEPUR UR Pramod Kumar Sahoo B.J.D.
                 
8 DHENKANAL     1 ODAPADA BCC Natabar Garnayak B.J.D.
        2 ODAPADA UR Banaj Rath B.J.P.
        3 ODAPADA BCCW Anima Nayak B.J.P.
        4 KANKADAHAD STW Bharati Singh B.J.P.
        5 KANKADAHAD BCC Natabar Sahu B.J.P.
        6 KANKADAHAD BCC Thakur Mohanta B.J.P.
        7 KAMAKYANAGAR RW Manasi Dei B.J.D
        8 KAMAKYANAGAR UR Biswatosh Sahoo B.J.D.
        9 KAMAKYANAGAR UR Sisir Behera B.J.P
        10 GANDIA RW Annapurna Nanda B.J.D.
        11 GANDIA ST Nanda Dehury B.J.D.
        12 GANDIA BCCW Bidyutlata Nayak B.J.D.
        13 GANDIA BCC Sarat Aich B.J.D.
        14 DHENKANAL SADAR UR Ranjita Nanda B.J.D.
        15 DHENKANAL SADAR ST Purastam Pradhan B.J.P.
        16 DHENKANAL SADAR BCC Bishnu Lenka B.J.P
        17 DHENKANAL SADAR STW Amulya Naik B.J.P.
        18 PARAJANG UR Sarat Sahoo B.J.P.
        19 PARAJANG RW Kananbala Dehury B.J.P.
        20 PARAJANG SCW Pratima Naik B.J.P.
        21 BHUBAN UR Natabar Sahu I.N.C.
        22 BHUBAN UR Dibyasingh Dalei B.J.P.
        23 BHUBAN SC Ranjan Behera B.J.D.
        24 HINDOLA SC Rabi Parida B.J.D.
        25 HINDOLA UR Bhubananda Pattanaik B.J.D.
        26 HINDOLA SCW Rasmita Nayak B.J.D.
        27 HINDOLA UR Bhaskar Chandra Nayak B.J.P.
9 DEOGARH     1 TILEIBANI BCC Ranajit Kumar Patel B.J.P.
        2 TILEIBANI BCCW Arpita Pradhan B.J.P.
        3 BARKOT ST Niranjan Pradhan B.J.P.
        4 BARKOT STW Pyari Jamuda I.N.C.
        5 BARKOT SCW Bilasini Sethi B.J.P.
        6 RIAMALA UR Pramod Kumar Pradhan I.N.D.
        7 RIAMALA UR Santosh Kumar Sahu I.N.C.
# GAJAPATI     1 KASINAGAR SCW Sunkari Bharati I.N.C.
        2 KASINAGAR BCC Gavara Tirupati Rao I.N.D.
        3 GUMA ST Kirtan Sabar I.N.C.
        4 GUMA BCCW Uschargita Singh I.N.C.
        5 NUAPADA STW Gudabai Mandal I.N.C.
        6 PARALAKHEMUNDI BCC Sobhana Puram Gajapati Rao I.N.C.
        7 PARALAKHEMUNDI STW Rayel Sabar I.N.C.
        8 MOHANA ST Purna Chandra Malik I.N.C.
        9 MOHANA STW Sulochana Mandal I.N.C.
        10 MOHANA UR Rama Dalbehera B.J.D.
        11 RAMGIRI UDAYAGIRI ST Pradeep Kumar Harichandan B.J.P.
        12 RAMGIRI UDAYAGIRI BCC Tarini Charan Gouda I.N.C.
        13 RAYGAD UR Pradeep Kumar Bishoyee B.J.P
        14 RAYGAD ST Gorshang Sabar I.N.D.
# GANJAM     1 ASKA UR Bipin Bihari Padhi B.J.D.
        2 ASKA RW Sarojini Mohanty I.N.C.
        3 ASKA SCW Duniya Naik B.J.P.
        4 ASKA BCC Surendra Nath Mohanty B.J.D.
        5 KABISURYANAGAR UR Ladu Kishore Swain B.J.D.
        6 KABISURYANAGAR RW Satyabhama Bhuyan B.J.D.
        7 KABISURYANAGAR BCCW Usharani Jena B.J.D.
        8 KUKUDAKHANDI SC Kamadev Nayak I.N.C.
        9 KUKUDAKHANDI BCC Kailash Chandran Bishoyee I.N.C.
        10 KUKUDAKHANDI SC Sunya Chandra Das I.N.C.
        11 KHALOKOT RW Jhunu Parida I.N.C.
        12 KHALIKOT UR D.Radhashyam Dora B.J.D.
        13 KHALIKOT BCC Kishore Pallai I.N.D.
        14 GANJAM BCCW Majula Nayak B.J.P.
        15 GANJAM SC Kirtan Das B.J.P.
        16 CHIKITI UR Jura Pradhan B.J.D.
        17 CHIKITI RW Asi Gunanamma B.J.D.
        18 CHIKITI BCC Chinapana Dileswar Reddy B.J.D.
        19 CHHATRAPUR BCC Jatia Nahak I.N.D.
        20 CHHATRAPUR SC Bidyadhar Behera C.P.I.
        21 CHHATRAPUR BCCW Indira Senapati B.J.P.
        22 JAGANNATH PRASAD BCC Pravat Chandra Dalbehera B.J.D.
        23 JAGANNATH PRASAD UR Bijaya Kumar Nayak I.N.C.
        24 JAGANNATH PRASAD BCC Kishore Chandra Pradhan B.J.D.
        25 DIGAPAHANDI UR Somanath Palai I.N.C.
        26 DIGAPAHANDI UR Sudam Panigrahi B.J.D.
        27 DIGAPAHANDI RW Sarojini Mahakuda B.J.D.
        28 DIGAPAHANDI UR Asit Kumar Sahu B.J.D.
        29 DHARAKOT BCC Narsu Gouda B.J.P.
        30 DHARAKOT STW Jhunu Nayak B.J.P
        31 DHARAKOT BCCW Sukanti Pradhan B.J.P.
        32 PATRAPUR BCC Krutibas Patra B.J.D.
        33 PATRAPUR BCC Aluru Krushna Murti I.N.C.
        34 PATRAPUR BCCW Yeduru Dilli I.N.C.
        35 PURUSOTTAMPUR SCW Jhunu Das B.J.D.
        36 PURUSOTTAMPUR SC Judhistira Behera B.J.D.
        37 PURUSOTTAMPUR BCC Ramachandra Nahak B.J.D.
        38 POLSARA SCW Basanti Kumari Behera B.J.D.
        39 POLSARA BCC Pradeep Kumar Sahu B.J.D.
        40 POLSARA BCCW Sulata Kumari Sahu B.J.D
        41 BUGUDA UR Rebati Mohan Nayak B.J.D.
        42 BUGUDA SC Kishore Chandra Behera B.J.D.
        43 BUGUDA RW E.Susila Dora B.J.D.
        44 BEGUNIAPADA UR Susanta Ku.Nayak B.J.D.
        45 BEGUNIAPADA UR Santosh Panigrahi B.J.D.
        46 BEGUNIAPADA RW Renubala Sahu B.J.D.
        47 BELAGUNTHA UR Kunja Bihari Nayak B.J.D.
        48 BELAGUNTHA UR Kamal Krushnamurty Patra I.N.C
        49 BELAGUNTHA RW Malli Kumari Padhi B.J.D
        50 BHANJANAGAR UR Kirtan Pradhan B.J.D.
        51 BHANJANAGAR SCW Sashi Sethi B.J.D.
        52 BHANJANAGAR UR Sudarshan Gouda B.J.D.
        53 RANGEILUNDA UR Bibhuti Bhusan Jena B.J.P
        54 RANGEILUNDA SC Ladu Kishore Das B.J.D
        55 RANGEILUNDA RW Sobharani Patra I.N.C
        56 SERAGARH UR Shanti Devi B.J.P
        57 SERAGARH UR Samir Pradhan C.P.I.
        58 SERAGARH RW Latika Pradhan C.P.I.
        59 SANAKHEMUNDI UR Renubala Pradhan B.J.D.
        60 SANAKHEMUNDI UR Samir Pattanaik I.N.D.
        61 SANAKHEMUNDI RW Namita Parida I.N.C.
        62 SANAKHEMUNDI UR Babita Swain C.P.I.
        63 SORADA UR Simanchal Padhi I.N.D.
        64 SORADA ST Purusottam Malik I.N.C.
        65 SORADA SC Bainath Naik I.N.C.
        66 SORADA ST Ramachandra Malik B.J.P.
        67 HINJILIKATU SCW Khukumeni Das B.J.D.
        68 HINJILIKATU UR Surendra Nath Pradhan B.J.D
        69 HINJILIKATU UR Ashok Kumar Gantayat B.J.D.
# JAJPUR     1 KORAI SC Upendra Malik I.N.C.
        2 KORAI SCW Bimala Jena I.N.C.
        3 KORAI SC Madhu Malik I.N.C
        4 DASARATH PUR BCC Rabindra Kumar Nayak J.D.(S)
        5 DASARATH PUR BCCW Manorama Sahoo B.J.D.
        6 DASARATH PUR BCCW Jayashree Das B.J.D.
        7 DASARATH PUR BCC Sanjeev Kumar Samal B.J.D.
        8 DANAGADI BCC Pitambar Jena B.J.D.
        9 DANAGADI STW Rasmita Sirika B.J.D.
        10 DANAGADI ST Bhagirathi Jarika B.J.D.
        11 DHARMASALA RW Ambika Sahoo B.J.D.
        12 DHARMASALA UR Banamali Parida B.J.D.
        13 DHARMASALA UR Priyanath Mohapatra B.J.D.
        14 DHARMASALA RW Manasa Das B.J.D.
        15 DHARMASALA UR Sarada Prasanna Mohanty B.J.D.
        16 BADACHANA ST Pravakar Samal B.J.D.
        17 BADACHANA UR Prahallad Nanada B.J.D.
        18 BADACHANA BCC Bimbadhar Singh B.J.D
        19 BADACHANA BCCW Pujarani Bal B.J.D.
        20 BADACHANA SC Laxman Mallick B.J.D.
        21 BARI BCC Subodha Jena B.J.D.
        22 BARI SCW Arati Dei I.N.C.
        23 BARI BCC Nilamani Samal I.N.D.
        24 BARI SC Sudhir Chandra Malik B.J.D.
        25 BINJHARAPUR SC Ramesh Malik B.J.D.
        26 BINJHARAPUR BCC Managobinda Dhal I.N.C
        27 BINJHARAPUR BCCW Bichitra Behera B.J.D.
        28 BINJHARAPUR RW Suchitra Samal B.J.D
        29 JAJPUR SCW Sumitra Jena I.N.C.
        30 JAJPUR UR Bhagabat Mishra J.D.(S)
        31 JAJPUR SC Purusottam Sethy B.J.D.
        32 JAJPUR UR Goutam Ray B.J.D.
        33 RASULPUR RW Laxmipriya Panda I.N.D.
        34 RASULPUR UR Satyaswarup Sahu B.J.D.
        35 RASULPUR UR Ratikanta Samal B.J.D.
        36 RASULPUR RW Sasmita Padhi B.J.D.
        37 SUKINDA UR Manguli Parida B.J.D.
        38 SUKINDA UR Biswajit Das B.J.D.
        39 SUKINDA UR Ramani Ranjan Balsamanta B.J.D.
# JAGATSINGHPUR     1 ERASAMA UR Sarada Prasanna Jena I.N.C.
        2 ERASAMA SCW Basanti Dei B.J.D.
        3 ERASAMA RW Sabita Mohapatra B.J.D.
        4 ERASAMA UR Rajendra Kumar Behera B.J.D.
        5 KUNJANGA UR Narendra Kumar Parida B.J.D.
        6 KUNJANGA RW Pramila Pal B.J.D
        7 KUNJANGA BCC Prasanna Guru B.J.D.
        8 KUNJANGA BCCW Pravati Nayak B.J.D.
        9 JAGATSINGHPUR BCC Sricharan Rout I.N.C.
        10 JAGATSINGHPUR UR Binod Bihari Nayak B.J.D.
        11 JAGATSINGHPUR SC Raj Kishore Behera I.N.C.
        12 JAGATSINGHPUR BCC Natabar Barik I.N.C.
        13 TIRTOL BCCW Sanjukta Jena B.J.D.
        14 TIRTOL SC Santosh Mallick B.J.D.
        15 TIRTOL BCC Nrusingh Charan Nayak B.J.D.
        16 TIRTOL BCC Hemanta Nayak B.J.D.
        17 NAUGAON SCW Arunabala Mallick B.J.D.
        18 NAUGAON UR Niranjan Behura I.N.C.
        19 BALIKUDA RW Dali Panda B.J.D.
        20 BALIKUDA SC Dhrub Charan Behera B.J.D.
        21 BALIKUDA UR Subhendu Das I.N.C.
        22 BALIKUDA UR Jugal Mohanty B.J.D.
        23 BIRIDI UR Sarada Sahoo B.J.D.
        24 BIRIDI RW Latamani Das B.J.D
        25 RAGHUNATHPUR STW Santilata Bindhani B.J.D.
        26 RAGHUNATHPUR SC Purusottam Mallick B.J.P.
# JHARSUGUDA     1 KIRMIRA BCC Rabindra Kumar Naik I.N.C.
        2 KOLABIRA BCCW Mini Tandakar I.N.C.
        3 JHARSUGUDA SC Romancha Rohidas I.N.C.
        4 JHARSUGUDA ST Bikram Naik B.J.D.
        5 LAIKERA STW Kanak Kisan I.N.C.
        6 LAIKERA STW Manju Nayak I.N.C.
        7 LAKHANPUR ST Dushmanta Banjara I.N.C.
        8 LAKHANPUR UR Goutam Pradhan B.J.D.
        9 LAKHANPUR SCW Nalini Mahanda I.N.C.
# KENDRAPARA     1 AUL BCC Sarat Nayak B.J.D.
        2 AUL SC Dasarath Mallick B.J.D.
        3 AUL SCW Sunita Tarai I.N.C.
        4 AUL RW Sabitri Maharana B.J.D.
        5 KENDRAPARA BCCW Manorama Mohanty B.J.D.
        6 KENDRAPARA UR Haramohan Pati I.N.D.
        7 KENDRAPARA BCCW Rashmirekha Biswal B.J.D.
        8 KENDRAPARA UR Rabindra Nath Panda B.J.P.
        9 GARADAPUR RW Prativa Jena B.J.D.
        10 GARADAPUR UR Kunja Bihari Jena I.N.C.
        11 GARADAPUR UR Nityananda Panda B.J.P
        12 DERABISH RW Krushnapriya Barik I.N.C.
        13 DERABISH SC Gitanjali Sethi B.J.P.
        14 DERABISH BCC Jayant Kumar Das B.J.P.
        15 PATTAMUNDAI BCC Ajit Kumar Nayak B.J.D.
        16 PATTAMUNDAI BCCW Dolli Bal I.N.D.
        17 PATTAMUNDAI SCW Anusuya Behera I.N.C.
        18 PATTAMUNDAI SC Pravat Sethi I.N.C.
        19 MAHAKALPARA BCC Gurucharan Parida B.J.D.
        20 MAHAKALPARA BCC Subodha Lenka O.G.P.
        21 MAHAKALPARA SC Nagendra Behera B.J.D.
        22 MAHAKALPARA STW Jayanta Hansda I.N.C.
        23 MAHAKALPARA BCC Kulamani Choudhury I.N.D.
        24 MARSHAGHAI UR Sanjay Lenka B.J.D.
        25 MARSHAGHAI UR Promod Ku.Rath B.J.P.
        26 MARSHAGHAI RW Sipra Samantray O.G.P.
        27 RAJKANIKA UR Padmalochan Parida B.J.D.
        28 RAJKANIKA UR Bikash Chandra Das B.J.D.
        29 RAJKANIKA UR Kapilendra Mallick B.J.D.
        30 RAJNAGAR RW Kanakalata Routray I.N.D.
        31 RAJNAGAR UR Gokula Chandra Behera I.N.D.
        32 RAJNAGAR UR Laxmidhar Lenka I.N.D.
# KALAHANDI     1 KALAMPUR SCW Kumudini Bag B.J.P.
        2 KALAMPUR BCCW Chandrakanti Patel B.J.P
        3 KARLAMUNDA BCC Nabin Kumar Rana B.J.P
        4 KARLAMUNDA BCC Hiramani Sahu I.N.C.
        5 KESINGA BCCW Mahendri Sahu I.N.C.
        6 KESINGA BCC Haris Chandra Naik I.N.C.
        7 KESINGA STW Lochana Majhi I.N.C.
        8 KOKASARA ST Sunil Kumar Naik B.J.D.
        9 KOKASARA BCC Madhusudan Bag B.J.P
        10 KOKASARA ST Nilakantha Majhi B.J.P
        11 GOLAMUNDA BCCW Yamuna Naik B.J.P
        12 GOLAMUNDA BCC Bibatsa Mehera B.J.P
        13 GOLAMUNDA BCC Indu Bhusan Sahu B.J.P
        14 JAYAPATNA STW Bhubanti Pujhari B.J.P
        15 JAYAPATNA ST Judhistir Banua I.N.C
        16 JAYAPATNA BCCW Kaushallya Dhangada Majhi B.J.D
        17 JUNAGARH RW Sarmistha Meher B.J.P
        18 JUNAGARH SC Trilochan Singh B.J.P
        19 JUNAGARH UR Ajaya Panigrahi B.J.P
        20 JUNAGARH UR Shantanu Kumar Joshi B.J.P
        21 THUALAMULA RAMPUR ST Bhimasen Majhi I.N.C.
        22 THUALAMULA RAMPUR STW Daupadi Majhi I.N.C.
        23 DHARMAGARH RW Kalyani Naik I.N.D.
        24 DHARMAGARH UR Digambar Duria I.N.D
        25 DHARMAGARH UR Ghanashyam Agarwal B.J.P
        26 NARLA UR Nilamani Sahu I.N.D.
        27 NARLA ST Tanu Majhi I.N.C.
        28 NARLA SC Trinath Naik B.J.P
        29 VAWANIPATNA SCW Bhumisila Naik B.J.P
        30 VAWANIPATNA SC Dayanidhi Naik B.J.P
        31 VAWANIPATNA SC Niranajana Naik B.J.D
        32 VAWANIPATNA UR Sunanda Sahu I.N.C.
        33 MADANPUR RAMPUR UR Jayadev Sahu I.N.C.
        34 MADANPUR RAMPUR ST Prakash Majhi B.J.P
        35 LANJIGARH STW Daimati Majhi B.J.D.
        36 LANJIGARH ST GhasiramMajhi I.N.C
# KEONJHAR     1 ANANDPUR BCC Brahmeswar Sahu B.J.P.
        2 ANANDPUR ST Manoranjan Naik I.N.C.
        3 ANANDPUR BCC Kishore Jena B.J.D.
        4 KENDUJHAR GARH BCCW Nandini Mohanta B.J.P.
        5 KENDUJHAR GARH BCC Saroj Sahoo I.N.C.
        6 KENDUJHAR GARH SC Payodhar Behera I.N.D.
        7 GHATAGAON ST Brundaban Naik I.N.D.
        8 GHATAGAON BCC Laxmidhar Prusty B.J.P.
        9 GHATAGAON BCCW Sabita Palei B.J.D.
        10 GHASIPURA SCW Mamata Jena B.J.D.
        11 GHASIPURA STW Nirupama Amanta B.J.D.
        12 GHASIPURA SCW Jula Jena B.J.D.
        13 CHAMPUA STW Laxmi Majhi B.J.D.
        14 CHAMPUA ST Duryodhan Pingua B.J.P.
        15 CHAMPUA STW Sulochana Nayak B.J.P.
        16 JHUMPURA BCC Sunil Mohanta B.J.P.
        17 JHUMPURA ST Majuram Munda B.J.P.
        18 JHUMPURA ST Bhawani Sankar Naik B.J.P
        19 TELKOI STW Punarva Nayak I.N.C.
        20 TELKOI BCC Khageswar Pradhan I.N.c
        21 PATANA ST Iswar Ch.Mohapatra B.J.P.
        22 PATANA BCCW Hemalata MohapatraMohanta B.J.P.
        23 PATANA ST Gourahari Naik B.J.P.
        24 BANSAPALA ST Sanjay Sekhar Giri B.J.P.
        25 BANSAPALA STW Subasini Thakur I.N.C.
        26 JODA SC Pradeep Das B.J.P.
        27 JODA ST Radhakanta Naik B.J.D.
        28 JODA ST Bira Naik B.J.D.
        29 SAHARPADA STW Mamita Naik B.J.P.
        30 SAHARPADA BCC Ansuman Sabuj Mahanta Burma B.J.P
        31 HARICHANDANPUR UR Bharat Pradhan I.N.C.
        32 HARICHANDANPUR ST Lal Mohan Nayak B.J.D.
        33 HARICHANDANPUR RW Tulasi Nayak I.N.C.
        34 HATADIHI ST Tarulata Sinku I.N.C.
        35 HATADIHI UR Rabindra Nayak I.N.C.
        36 HATADIHI UR Sanjit Ku.Mohapatra I.N.C.
        37 HATADIHI UR Ashok Nayak B.J.D.
# KHURDA     1 KHURDHA UR Akhil chandra Pradhan B.J.D.
        2 KHURDHA RW Minati Harichandan B.J.D.
        3 KHURDHA UR Bijay Jagdev B.J.D.
        4 CHILIKA SC Prasanna Mohanty B.J.P.
        5 CHILIKA BCC Gangadhar Pradhan B.J.P.
        6 CHILIKA UR Mohini Mohan Baliarsingh B.J.D.
        7 JATANI RW Kiranmala Swain I.N.C.
        8 JATANI UR Bibhuti Bhusan Balabantaray I.N.D.
        9 TANGI UR Prasanta Jagadev B.J.D.
        10 TANGI RW Anjubala Chhotray B.J.P
        11 TANGI BCC Tara Prasad Chau Pattanaik B.J.D.
        12 TANGI BCCW Jayashree Jena I.N.C.
        13 BANAPUR BCC Manabendra Moharathi Dalabehera B.J.P.
        14 BANAPUR BCCW Basanti Moharathi B.J.P.
        15 BANAPUR BCC Laxman Barik I.N.D.
        16 BALIANTA SCW Basanti Sethi I.N.D.
        17 BALIANTA BCCW Binodini Rout B.J.D.
        18 BALIANTA SCW Annapurna Behera B.J.D.
        19 BALIPATNA BCC Bhallu Sahu B.J.D.
        20 BALIPATNA SC Khirendra Sethi B.J.D.
        21 BALIPATNA BCC Sashibhusan Patra B.J.D.
        22 BEGUNIA STW Arati Nayak I.N.C.
        23 BEGUNIA UR Basant Kumar Sahu I.N.C.
        24 BEGUNIA UR Pramod Behera I.N.C.
        25 BOLAGARH RW Pramodini Pattanaik B.J.D.
        26 BOLAGARH UR Ashok Kumar Rout B.J.P.
        27 BOLAGARH ST Kabir Nayak B.J.P.
        28 BHUBANESWAR UR Narendra Badajena B.J.P.
        29 BHUBANESWAR UR Debendra Kumar Nayak I.N.C.
        30 BHUBANESWAR UR Pabitra Mohan Swain B.J.D.
# KORAPUT     1 KUNDRA ST Sadan Muduli I.N.C.
        2 KUNDRA BCC Tirupati Guru I.N.C.
        3 KOTAPAD SCW Manima Harijan I.N.C.
        4 KOTAPAD BCCW Gitanjali Bishoi B.J.P.
        5 KORAPUT ST Sunita Gadaba B.J.D.
        6 KORAPUT STW Usha Majhi I.N.C.
        7 JAYAPUR STW Biswasini Nayak B.J.D.
        8 JAYAPUR ST Narayan Saura B.J.D.
        9 JAYAPUR UR Anup Kumar Patra B.J.D.
        10 DASAMANTAPUR BCC Ramakanta Dalei I.N.C.
        11 DASAMANTAPUR STW Radha Gadaba I.N.C.
        12 NANDAPUR ST Jayaram Bisoi I.N.C.
        13 NANDAPUR BCC I.Maheswar Rao I.N.C.
        14 NARAYANPATNA ST Situ Mandinga I.N.C.
        15 PATANGI BCCW Prasantimani Cheti I.N.C.
        16 PATANGI STW Chandrama Santa I.N.C.
        17 BANDHU GAON ST Hareka Laxman I.N.C.
        18 BANDHU GAON ST Kusika Rammurty I.N.C.
        19 BAIPARIGUDA SC Rama Chandra Khara I.N.C.
        20 BAIPARIGUDA BCC Jitendra Kumar Dhal I.N.C.
        21 BORIGUMMA SC Harekrushna Anaka I.N.C.
        22 BORIGUMMA STW Lalumani Singh B.J.D.
        23 BORIGUMMA ST Babula Muduli I.N.C.
        24 SIMILIGUDA ST Shyama Hantal I.N.C.
        25 SIMILIGUDA BCCW Padmini Nayak I.N.C.
        26 LAMATAPUT STW Jamuna Kirsani I.N.C.
        27 LAMATAPUT ST Nabakishore Badanayak I.N.C.
        28 LAXMIPUR BCC Bhaskar Bisoi I.N.C.
        29 LAXMIPUR SCW Swaraj Halaba I.N.D.
# KANDHAMAL     1 K.NUAGAON STW Premalata Pradhan I.N.C.
        2 KOTAGARH BCC Santilata Majhi I.N.C.
        3 KHAJURIAPADA STW Narmada Dehury B.J.D.
        4 KHAJURIAPADA ST Janmajaya Malik B.J.D.
        5 GHUMUSAR UDAYGIRI STW Tribeni Pradhan I.N.C.
        6 CHAKAPADA ST Pitambar Malik B.J.D.
        7 TIKABALI SCW Mami Nayak I.N.C.
        8 TIKABALI SC Basant Ku.Digal B.J.D.
        9 TUMUDIBANDHA BCCW Joli Prusty B.J.D.
        10 DARINGIBADI ST Jayachandra Padra I.N.C.
        11 DARINGIBADI BCC Dilip Ku.Sahu I.N.C.
        12 PHIRINGIA BCC Krupasindhu Bisoi I.N.C.
        13 PHIRINGIA BCCW Urmila Mahakud I.N.C.
        14 PHULBANI SC Bisikesan Behera I.N.C.
        15 BALIGUDA ST Debendra Kanhar I.N.C.
        16 BALIGUDA STW Lalita Malik I.N.C.
        17 RAIKIA ST Markanda Pradhan I.N.C.
        18 RAIKIA ST Jena Pradhan I.N.C.
# MALKANGIRI     1 KALIMELA ST Somanath Madkami B.J.P.
        2 KALIMELA STW Soyam Kani B.J.P.
        3 KALIMELA SC Dulal Mandal B.J.P.
        4 KUDUMULUGUMMA ST Prahallad Khillo B.J.P.
        5 KUDUMULUGUMMA ST Jayaram Puna I.N.C.
        6 KORAKONDA STW Binodini Munda B.J.P.
        7 KORAKONDA ST Kamraj Kawasi I.N.C.
        8 KORAKONDA SCW Bhanumati Majhi I.N.C.
        9 KHAIRAPUT BCC Trinath Majhi I.N.D.
        10 PADIA SC Naka Subhadra I.N.C.
        11 PADIA ST Nanda Kumar Kartami B.J.P.
        12 MATHILI STW Mangal Dei Samarath I.N.D.
        13 MATHILI UR Sunadhar Kakari I.N.D.
        14 MALKANGIRI RW Balenti Gopal I.N.C.
        15 MALKANGIRI ST Shib Khemudu B.J.D.
# MAYURBHANJ     1 UDALA ST Jugol Kishore Murmu J.M.M
        2 UDALA BCCW Puspabati Bindhani J.M.M.
        3 KAPTIPADA ST Bidesi Patra B.J.P.
        4 KAPTIPADA STW Sakuntala Biswal B.J.P.
        5 KAPTIPADA STW Tulasi Murmu I.N.C.
        6 KARANJIA BCC Manoj Ku.Mohanta B.J.P.
        7 KARANJIA BCC Kaminikant Mohanta J.M.M.
        8 KULIANA BCCW Anjumita Sahu J.M.M.
        9 KULIANA BCC Bimbadhar Mahant J.M.M.
        10 KUSUMI BCC Sushil Giri J.M.M.
        11 KUSUMI BCCW Jemamani Mahant J.M.M.
        12 KHUNTA ST Prakash Soren J.M.M.
        13 KHUNTA STW Maina Hembram J.M.M.
        14 GOPABADHU NAGAR SCW Sulochana Baghray B.J.P.
        15 GOPABADHU NAGAR ST Jayanti Singh I.N.C
        16 JAMDA ST Kashinath Marandi J.M.M.
        17 JAMDA STW Sarapati Tudu J.M.M.
        18 THAKURMUNDA ST Sumant Naik B.J.P.
        19 THAKURMUNDA ST Mandodari Birua B.J.P.
        20 TIRING STW Debenti Hembram J.M.M.
        21 TIRING BCC Uttam Mohapatra B.J.P.
        22 BADASAHI BCC Atosh Kumar Sahu B.J.P.
        23 BADASAHI ST Sarina Singh B.J.P.
        24 BADASAHI ST Pinaki Naik B.J.P.
        25 BAHALDA BCCW Anima Mohanta J.M.M.
        26 BAHALDA ST Mohan Hansdah J.M.M.
        27 BANGRIPOSI STW Subhadra Murmu J.M.M.
        28 BANGRIPOSI BCC Bankim Chandra Kalia B.J.P.
        29 BARIPADA BCC Rabindra Mohant J.M.M.
        30 BARIPADA ST Bhadav Hansdah J.M.M.
        31 BIJATOLA ST Sunil Majhi J.M.M.
        32 BIJATOLA STW Chandamani Naik J.M.M.
        33 BISOI BCCW Puspalata Mohanta J.M.M
        34 BISOI BCC Durilal Mohanta B.J.P.
        35 BETNOTI ST Biswanath Hembram I.N.D.
        36 BETNOTI ST Pruthunath Kishku I.N.C
        37 BETNOTI STW Salge Majhi B.J.P.
        38 MORADA SCW Bidyutprava Behera B.J.D.
        39 MORADA ST Anapa Murmu J.M.M.
        40 MORADA ST Durga Charan Kishku B.J.P.
        41 JASHIPUR STW Minati Nayak I.N.C.
        42 JASHIPUR ST Gobinda Charan Soren I.N.C.
        43 RARUAN ST Mangal Singh Modi B.J.P.
        44 RARUAN SC Khageswar Patra I.N.C.
        45 RAIRANGPUR STW Arsu Majhi J.M.M.
        46 RAIRANGPUR BCC Upendra Mandal I.N.D.
        47 RASAGOBINDAPUR UR Gyanendra Nath Das I.N.C.
        48 RASAGOBINDAPUR SC Sambunath Sethi I.N.C.
        49 SAMAKHUNTA ST Fagu Hansdah J.M.M.
        50 SAMAKHUNTA ST Arun Singh J.M.M.
        51 SUKRULI UR Bidyadhar Ghana B.J.D
        52 SUKRULI STW Sushama Nayak I.N.C.
        53 SULIAPADA ST Narendra Hembram B.J.P.
        54 SULIAPADA ST Bhaktacharan Soren B.J.P.
        55 SARASKANA UR Sanjeev Kumar Mohanty Ind
        56 SARASKANA STW Sandhyarani Naik B.J.P.
# NUAPADA     1 KOMNA BCC Dularv Biswal B.J.P.
        2 KOMNA SCW Gomati Sunani B.J.P.
        3 KOMNA SC Tarunisen Duria Ind
        4 KHARIAR UR Debadeb Prasad Singh Deo Ind
        5 KHARIAR ST Balakrushna Sabar B.J.P.
        6 KHARIAR BCCW Banita Behera I.N.C.
        7 NUAPADA STW Anjurani Majhi B.J.P.
        8 NUAPADA ST Khamsingh Majhi B.J.P.
        9 NUAPADA BCCW Padmini Dandasena B.J.P.
        10 BODEN BCC Parsuram Nial B.J.P.
        11 BODEN ST    
        12 SINAPALI UR Mahadev Agarwal B.J.P.
        13 SINAPALI STW Balamti Majhi B.J.P.
        14 SINAPALI UR Subrat Kumar Thakur B.J.P.
# NABARANGPUR     1 UMARKOT SC Dharmadas Ganda I.N.C.
        2 UMARKOT ST Dharmu Ganda B.J.P
        3 UMARKOT STW Jamuna Nayak B.J.D.
        4 KOSAGUMUDA BCCW Padmabati Mali I.N.C.
        5 KOSAGUMUDA BCC Jogendra Swain B.J.D.
        6 KOSAGUMUDA BCC Sanjeev Kumar Bisoi I.N.C.
        7 CHANDAHANDI ST Ramesh Chandra Majhi B.J.D.
        8 CHANDAHANDI STW Arnapurna Dharua B.J.P.
        9 JHARIGAON BCCW Hemalata Nayak I.N.C.
        10 JHARIGAON SC Mukunda Meher B.J.P.
        11 JHARIGAON STW Kunti Majhi I.N.C.
        12 DABUGAON ST Jagabandhu Majhi B.J.P.
        13 DABUGAON ST Indra Bhatra B.J.D.
        14 TENTULIKHUNTI ST Trinath Pradhani I.N.C.
        15 TENTULIKHUNTI STW Manjula Majhi I.N.C.
        16 NABARANGPUR SCW Debaki Harijan I.N.D.
        17 NABARANGPUR SCW Ushabati Sethia I.N.C.
        18 NANDAHANDI ST Kailash Chandra Naik I.N.C.
        19 NANDAHANDI ST Gupta Prasad Majhi I.N.C.
        20 PAPADAHANDI BCC Narasingh Gouda B.J.P.
        21 PAPADAHANDI BCC Meghanada Bishoi I.N.C.
        22 PAPADAHANDI BCC Somanath Bisoi I.N.C.
        23 RAIGHARA STW Sabitri Gonda B.J.P.
        24 RAIGHARA ST Jhagudu Majhi I.N.D.
        25 RAIGHARA ST Premalal Gonda I.N.D.
        26 RAIGHARA ST Jagannath Gonda I.N.D.
# NAYAGARH     1 ODAGAON UR Devraj Behera B.J.P.
        2 ODAGAON RW Alaka Pattanaik I.N.C.
        3 ODAGAON UR Madan Nanda B.J.D.
        4 ODAGAON UR Bhagirathi Jena I.N.C.
        5 KHANDAPADA SCW Sujata Sethi B.J.P.
        6 KHANDAPADA RW Minilata Moharana B.J.D.
        7 KHANDAPADA UR Duryodhana Swain B.J.D.
        8 GANIA BCC Dhaneswar Lenka B.J.D.
        9 DASPALLA STW Sulochana Majhi I.N.D.
        10 DASPALLA BCCW Kamal Patsani I.N.D.
        11 DASPALLA SC Anand Chandra Behera B.J.P.
        12 NAYAGARH BCCW Srimati Sandha I.N.D.
        13 NAYAGARH BCC Prafulla Kumar Mohapatra B.J.D.
        14 NAYAGARH BCC Ashok Kumar Behera B.J.D.
        15 NAYAGARH BCCW Malati Guru B.J.D.
        16 NUAGAON SC Bhima Sethi B.J.P
        17 NUAGAON BCC Biswanath Mohapatra C.P.I.M.
        18 BHAPUR UR Prafulla Lenka B.J.D.
        19 BHAPUR RW Anusuya Sahoo I.N.C.
        20 BHAPUR UR Rameshwar Satpathy B.J.D.
        21 RANAPUR UR Rabi Mohapatra B.J.D.
        22 RANAPUR UR Girijakanta Mohapatra B.J.D.
        23 RANAPUR UR Prafulla Kumar Das B.J.D.
        24 RANAPUR UR Narayan Mohapatra B.J.D.
# PURI     1 ASTARANGA SC Chaitanya Sethi B.J.D.
        2 ASTARANGA BCC Gadadhar Biswal B.J.D.
        3 KANASA RW Subhranti Narendra B.J.D.
        4 KANASA UR Rajanikanta Mishra I.N.C.
        5 KANASA UR Surendra Nath Jena B.J.D.
        6 KAKATPUR RW Samsun Nisan B.J.D.
        7 KAKATPUR BCCW Kalpana Behera B.J.D.
        8 KAKATPUR UR Bharat Panda B.J.D.
        9 KRUSHNAPRASAD UR Pravati Pradhan B.J.D.
        10 KRUSHNAPRASAD BCC Satyapriya Jena I.N.C.
        11 GOP RW Sukanti Das B.J.P.
        12 GOP SCW Sanjukta Behera B.J.D.
        13 GOP BCC Hatakishore Swain B.J.D.
        14 GOP BCC Sanjubala Seth B.J.D.
        15 DELANG BCCW Damayanti Nisank B.J.D.
        16 DELANG BCC Ashok Ku. Pradhan C.P.I.M.L
        17 DELANG BCC Gourang Pujhari B.J.D.
        18 NIMAPADA SC Bhagirathi Rout INC
        19 NIMAPADA BCCW Kunjalata Samal BJD
        20 NIMAPADA UR Samir Ranjan Dash BJD
        21 NIMAPADA SC Pratap Mallick BJP
        22 PIPILI SCW Gayatri Das B.J.D.
        23 PIPILI UR Prafulla Swain B.J.D.
        24 PIPILI RW Minati Baral B.J.D.
        25 PURI SADAR STW Nirmala Patra B.J.D.
        26 PURI SADAR UR Dibakar Patra B.J.D.
        27 PURI SADAR UR Sri Prakash Mishra B.J.D.
        28 BRAHMAGIRI RW Anusuya Dalei I.N.C.
        29 BRAHMAGIRI UR Ramachandra Pradhan I.N.C.
        30 BRAHMAGIRI UR Laxmidhar Pradhan I.N.C.
        31 SATYABADI SC Purna Behera I.N.C.
        32 SATYABADI UR Puskar Mohapatra I.N.C.
        33 SATYABADI UR Subash Ch.Jena I.N.C.
# RAYAGADA     1 KALYAN SINGPUR SC Kaushalya Apulswami I.N.C.
        2 KALYAN SINGPUR SCW Arati Bibhar B.J.D.
        3 KASIPUR ST Dumenga Majhi I.N.C.
        4 KASIPUR STW Sanjukta Majhi I.N.C.
        5 KASIPUR SC Binod Kumar Naik B.J.D.
        6 KOLANARA ST Pejenti Laxmana B.J.D.
        7 KOLANARA ST Laxmidhar Kandagiri B.J.D.
        8 GUDARI BCCW Kumari Madapana I.N.C.
        9 GUNUPUR BCC Voona Phakir Mohan I.N.C.
        10 GUNUPUR BCC Kotani Srinivas Rao B.J.P.
        11 CHANDRAPUR BCCW Kabita Sahukar I.N.D.
        12 PADMAPUR STW Nalini Gamango B.J.P
        13 PADMAPUR BCC Jayanti Kumar Senapati I.N.C.
        14 BISAMAKATAK STW Kurunji Ullaka I.N.C.
        15 BISAMAKATAK ST Sriram Pidikaka B.J.D
        16 MUNIGUDA STW Padmabati Sabara I.N.C.
        17 MUNIGUDA ST    
        18 RAMNAGUDA ST K.Trinath Dora I.N.C.
        19 RAMNAGUDA STW Ketaki Gomango I.N.C.
        20 RAYGADA ST Simanchal Bidika I.N.C.
        21 RAYGADA BCC Doki Satyanarayana I.N.C.
        22 RAYGADA ST Pedenti Ramulu B.J.D.
# SONEPUR     1 ULUNDA BCC Uttar Kumar Patra B.J.D.
        2 ULUNDA BCCW Puspanjali Padhan B.J.P.
        3 DUNGURIPALI UR Chittaranjan Mishra I.N.D.
        4 DUNGURIPALI BCC Jaganmaya Bhukta I.N.C.
        5 DUNGURIPALI STW Kriya Bhoi I.N.C.
        6 TARABHA SCW Chandrama Sarvang B.J.D.
        7 TARABHA SC Anand Barik I.N.C.
        8 BINKA BCCW Dulabati Naik I.N.C.
        9 BINKA SC Bhojapati Behera B.J.D.
        10 BIRAMAHARAJPUR RW Nalini Panda B.J.P
        11 BIRAMAHARAJPUR UR Ashok Purohit I.N.C.
        12 SONEPUR UR Pratap Kumar Mishra B.J.P.
        13 SONEPUR UR Raghunath Behera I.N.C.
# SAMBALPUR     1 KUCHINDA ST Brundaban Majhi B.J.P
        2 KUCHINDA UR Rudrapratap Deo B.J.P.
        3 JAMANKIRA BCCW Sukanti Naik B.J.P.
        4 JAMANKIRA STW Jemadei Majhi B.J.P.
        5 DHANKAUDA SC Rajkishore Bag I.N.C.
        6 DHANKAUDA BCC Ekadasia Mahakur B.J.P.
        7 NAKATIDEULA ST Debraj Kalo B.J.P.
        8 NAKATIDEULA RW Gitanjali Pradhan B.J.D
        9 BAMRA UR Pradeep Kumar Mishra I.N.C.
        10 BAMRA ST Rajendra Kumar Chhatria I.N.C.
        11 MANESWAR SCW Sandhybali Behera I.N.C.
        12 MANESWAR STW Anita Bhoi I.N.C.
        13 MANESWAR ST Santosh Budek I.N.C.
        14 JUJOMURA SC Debananda Bhusagar B.J.P.
        15 JUJOMURA BCC Chittaranjan Pradhan I.N.C.
        16 REDHAKHOL ST Lalit Dharua B.J.D.
        17 REDHAKHOL BCCW Ashamati Pradhan I.N.C.
        18 RENGALI STW Rajkumari Oram I.N.C.
        19 RENGALI BCC Aswini Patel I.N.C
  SUNDARGARH     1 KUANRAMUNDA ST Prakash Kujur J.M.M.
        2 KUANRAMUNDA STW Nimanti Lugun I.N.C.
        3 KUTRA STW Kalpana Nayak I.N.C.
        4 KUTRA ST Kande Lakra J.M.M.
        5 KOIDA STW Bahalen Munda C.P.I.M.
        6 KOIDA SC Parameshwar Nayak I.N.C.
        7 GURUNDIA ST Rasual Oram J.M.M.
        8 GURUNDIA STW Kumudini Majhi B.J.P.
        9 TANGARPALI ST Rabiratna Kissan` B.J.P.
        10 TANGARPALI ST Surendra Kumar Bhitria B.J.P.
        11 NUAGAON SCW Muni Sanwasi J.M.M.
        12 NUAGAON BCC Balaram Badi J.M.M.
        13 BADAGAON STW Ahalya Lakra I.N.C.
        14 BADAGAON BCCW Mamata Sahu B.J.P.
        15 BANEIGARH BCC Bhikari Behera I.N.C.
        16 BANEIGARH ST Kandra Kisan I.N.C.
        17 BALISANKARA BCC Tejraj Patel I.N.C.
        18 BALISANKARA BCCW Mamata Sahu I.N.C.
        19 BISRA ST Halu Munda Ray J.M.M.
        20 BISRA ST Janaki Tirki I.N.C.
        21 RAJGANGPUR STW Sabita Tappo I.N.C.
        22 RAJGANGPUR BCC Gobinda Sahu I.N.C.
        23 LAHUNIPADA ST Pranakrushna Kishan I.N.C.
        24 LAHUNIPADA ST Ranajit Kishan I.N.C.
        25 LATHIKATA STW Ashabati Bada I.N.C.
        26 LATHIKATA BCC Jogendra Lohar I.N.C.
        27 LATHIKATA ST Gopinath Khalkho B.J.D.
        28 LEPRIPADA BCCW Sulava Patel I.N.C.
        29 LEPRIPADA ST Jogesh Ku. Singh I.N.C.
        30 SABDEGA BCC Sibil Kumar Naik I.N.D.
        31 SABDEGA SC Sidheswar Majhi B.J.P.
        32 SUNDARGARH ST Sukhalal Munda B.J.P.
        33 SUNDARGARH STW Balmati Kisan I.N.C.
        34 HEMGIRI ST Purnachandra Majhi I.N.C.
        35 HEMGIRI ST Upendra Bhoi I.N.C.